Καλοκαιρινό CAMP για παιδιά με “διαταραχές αυτιστικού φάσματος” 2019

Για μια ακόμα χρονιά η ΕΠΙΛΟΓΗ Κοιν.Σ.Επ., ως Φορέας Υλοποίησης,  ανέλαβε την λειτουργία του θερινού Summer Camp 2019 που φέρει τον  τίτλο «Summer Cump 2019 για παιδιά με διαταραχή αυτιστικού φάσματος» και με ημερομηνία έναρξης την 18 Ιουνίου 2019 Η δράση εντάσσεται στο πλαίσιο του προγράμματος Ανοιχτά Σχολεία του δήμου Αθηναίων και υλοποιείται, δωρεάν για τους συμμετέχοντες .
“Το πρόγραμμα Ανοιχτά Σχολεία του δήμου Αθηναίων υλοποιείται με ιδρυτικό δωρητή το Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος, τον συντονισμό του Athens Partnership και υποστηρικτή δράσεων το Κοινωφελές Ίδρυμα Ιωάννη Σ. Λάτση”.

Το Summer Camp θα διενεργηθεί στις εγκαταστάσεις του 9ου Ειδικού Δημοτικού Σχολείου Αθηνών (Πόντου & Αγ. Θωμά έναντι νοσοκ. Λαικό).